108 Beukers en de Mouterij de Olyphanttoebehoorende aan de heeren Nolet en van der Burg welke beide uitge breide trafieken door Hoogstdezelve met de meeste belang stelling en tot de kleinste bijzonderheden zijn bezigtigd geworden. Iloogstdezelve onderhield zich op de minzaam ste wijze met de eigenaars dier trafieken en bragtonder het nuttigen van den hem aangeboden aldaar gefabriceer- den korenwijn eenen hartclijken dronk aan het welzijn en den bloei der Schiedamsche Korenwijnstokerijen. Met niet minder genoegen bezigtigdc Z. M. vervolgens op eene expressclijk daartoe vervaardigde en sierlijk gede coreerde brug over de Buitenhavende zich te dier plaatse bevindende sluizen en waterkeerende werken welker in- rigting en werking door den Stads-architekt aangewezen en uitgelegd werdenen welker bestemming het is om niet alleen deze stad maar ook het gansche waterschap van Delfland voor hooge vloeden en overstroomingen van de rivier de Maas te beveiligen. Daarna viel een bezoek te beurt aan de groote Scheeps timmerwerf de Nijverheidalwaar Z. M. door eene com missie uit de Directie over die werfbenevens den scheeps bouwmeester C. Gips onder het lossen van het geschut, van het fregatschip de Eendragten het uitvoeren eener serenade door het corps horenblazers behoorende tot de Diligence-onderneming van den heer J. P. Koens ontvan gen en gecomplimenteerd werd. Na de werf en de aldaar in aanbouw zijnde schepen ArdjoenoAlbrecht Beyling en van der Palm in oogenschouw te hebben genomen

Schiedams Jaarboek | 1847 | | pagina 110