109 behaagde het Z. M. de woning van den scheepsbouwmees ter C. Gips en Zonen binnen te tredenen na zijne vol doening over het afgelegde bezoek aan de directie betuigd te hebben onder het gebruik van eenige ververschingen aldaar eene poos te vertoeven. Ten slotte werd door Z. M. nog bezigtigd de ijzergie terij van den heer A. Nolet, alwaar Hoogstdezelve door den eigenaar en insgelijks met salutschoten ontvangen werd. De werkzaamheden aldaar waren in vollen gang en in Zr. Ms. tegenwoordigheid werd een stuk ijzer gego ten prijkende met de woorden Leve de Koning1S46. Ook deze Fabriek werd door Z. M. met zigtbare belang stelling gadegeslagen en bij herhaling vermogt de eigenaar Zr. Ms. hooge goedkeuring en tevredenheid vernemen over de uitvoering van de aldaar gegoten ijzerwerken en orna menten onder welke vooral de aandacht van Z. M. trok ken een onlangs gegoten stuk geschut benevens de mo dellen in pleister van twee levensgroote herten van welke laatsten het Z. M. behaagde op het aanbod van den heer Nolet, twee afgietsels voor zich te bestellen. De tijd voor Z. M. bezoek bepaald niet toelatende om de overige belangrijke instellingen en fabrieken te bezigti- genbegaf Z. M. zich tegen 4 ure des namiddags naar het huis van den heer Burgemeesterten einde aldaar het door Zijn Ed. Achtb. aangeboden Dejeuner Dinatoir te ge bruiken. Hieromtrent kan men nog berigten dat hetzelve zeer prachtig was en niet weinig opgeluisterd werd door de keurige hoornmuzijk der Schutterij welke zich bij af-

Schiedams Jaarboek | 1847 | | pagina 111