10 wisseling met die van liet Corps van den heer Koens in de achter het huis gelegen tuin liet hooren. Aan hetzelve dejeu ner hebben deelgenomen behalve Z. M. en de Gastheer, de beer Staatsraad, Gouverneur dezer Provincie, de leden van den Stedelijken Raad met derzclver Secretarisde heeren Kantonregter en fungerende President van de kamer van Koophandel en Fabrieken de Kommandant der Schut terij Zr. Ms. Adjudant en de Kapitein der wacht. Ver- fchillende toasten zijn gedurende den maaltijd ingesteld gewordenen inzonderheid werd dieaan Z. M. toegebragt door den heer Burgemeester en door Hoogstdenzelve be antwoord met eenen hartelijken wensch voor den bloei en het welzijn der Stad Schiedam door alle aanwezigen met de meeste geestdrift toegejuicht. De uitstekende minzaam heid waarmede Z. M. zich zoo vóór als gedurende den maaltijdmet de aanwezige gasten onderhieldwordt door allen hoogelijk geroemd en zal gewisselijk bij lien die zich aan dien Koninklijken disch vcrecnigen mogteneenen hoogst aangenamen en onvergetelijken indruk achterlaten. Omstreeks zes ure onder het gejubel ecner talloozc volksmenigte en het duizendw erf herhaalde leve de Koning verliet Z. M. de stad, en werd Hoogstdezelve uitgeleide gedaan door al de gasten die aan het dejeuner deel had den genomenin open rijtuigen gezetenbenevens den Kommandant der Schutterij, die naast Z. M. reed. Aan het in de nabijheid dezer stad gelegen Station van den llollandschen IJzeren Spoorweg gekomen verliet Z. M. het rijtuig en begaf zich met zijn geleide ter plaat-

Schiedams Jaarboek | 1847 | | pagina 112