72 6 JulijAanvang der Kermis alhier, welke dit jaar voor het eerst ééne week later, dus op den eersten Zondag in Julij gesteld werd. 8 Dito. Des morgens van vier tot zeven ure onophoude lijke laagdrijvende donderbuijenwaardoor in eene weide even buiten de Ovcrschiesche Poort, een os gedood werd. 6 Augustus. Hier en elders openbaarde zich heden voor het eerst cene ziekte onder de te veld staande aardappe len, waardoor de plant zwart werd en de knol verrotte. 19 Dito. Door den storm van hedenhier en daar met lioozcn verzeldwerd van den molen de Palmboom eene roede afgeslagen, welke veel schade aan de bijstaande branderij van den Heer W. A. van der Burg veroorzaakte. 12 September werd het barkschip Loopuijt te water gelaten. 21 October. Ten gevolge der ongewoon vroegtijdige en lievige N.Wstormen van heden en den vorigen dag? stond het rivierwater hteden 1,2 el tegen de huizen aan het hoofd dezer staden wel bij den gunstigsten maansstand. 11 December. Ten gevolge der vreesselijke stormvloeden bezweek heden de Nieuwlandsche Dijkaan den nabu- rigen hoek van Holland, terwijl 12 Dito het buitenwater aan het Hoofd dezer stad, op gelijke hoogte, tegen de huizen stond als den 4 Februarij 1825. In dit jaar werd aangevangen de huiten-, binnen- en nieuwe havens dezer stad buitengewoon te diepen, om ook voor zee schepen bevaarbaar te zijn eenige penningen munten en andere oude voorwerpen werden bij die gelegenheid opgedolven. J. V. D. Vervolg in een volgenden Jaargang

Schiedams Jaarboek | 1853 | | pagina 144