66 l)c aankomende doorloopcnde Spoortreinen zoo van Amster dam als Rotterdam brengen de depêches mede; welke dade lijk na aankomst aan het Postkantoor gedistribueerd worden. Vertrekkende Posten. Post kar naar Hellevoet sluis. Ten 7 ure des morgens, mede nemende de depêches voor Vlaardingen, Maassluis, Brielle, Hel- levoetsluis, Dirkslanden het eiland Overllakkee en Goedereede. Postbode naar Maassluis over Vlaardingen. Vertrekt ten 3 ure des namiddags. Laatste ligting der bus ten l3/4 ure. Frankeren en aanteekenen tot 1V2 ure. Postkar naar Rotterdam. Vertrekt ten 6'J2 ure, mede nemende de depêches voor Rotterdam met de brieven voor Gouda Dordrecht, enz. Zeeland, Noord-Braband, Limburg België, Engeland, Frankrijk (en wat er over gaat). Naar Gelderland, Zwolle, Deventer, Delft, 's Gravenhage, Leyden Haarlem (met de brieven voor dat gedeelte van Noord-Holland dat over deze stad wordt verzonden) Amster dam (met de verdere brieven voor Noord-Holland), Utrecht (met de brieven voor de provincie Utrecht)Arnhem (met de brieven voor Duitschland) en Nijmegen (met de Duitsclie brieven) per Trein van 73|4 ure over Amsterdam. De naar Amsterdam en Rotterdam vertrekkende Spoor treinen nemen de depêches voor die en tusschenliggende steden mede; de brieven moeten 1|2 uur voor het verttek der treinen aan het postkantoor bezorgd zijn. De uren tot frankering en aanteekening zijn dagelijks van 's morgens 6lj2 tot 7112 urc, van 10 tot 's namiddags 23j4 ure, van 5 tot 0112en van 9 tot 9'2 ure des avonds. De brievenbussen aan het einde der Lange Haven en bij de Beurs worden 's morgens ten öl|2 on 91 2 ure, en 's namiddags ten 12'2 en 5 ure geligt; en die aan de Beurs ook nog 's namiddags ten 2 ure. Omtrent aankomende en vertrekkende correspondentie- middelen naar Engeland, Hamburg en wat er over gaat,

Schiedams Jaarboek | 1853 | | pagina 62