30 dier ganscho gebeurtenis was; hij alleen was in staat zon danig bezoek te erlangen, het zoo te ontvangen, en er dien luister aan bij to zetten. Eer en dank worde zijner nagedachtenis deswegens door eiken voorstander van hetgeen goed en schoon is toegebragtmaar dubbele eer en dank worde hem gegeven om de schoone vruchtendie zijne pogingenzoo wel toen als bij andere gelegenheden in het werk gestold, voor onze stad gedragen hebben. (1) Want niettegenstaande deze feestvieringen, waarvan hij zelf bovendien de meeste kosten droeg, geenszins ijdel waren, bleef het niet daarbij, en als eerstelingen van zijnen ijver, nu en vroeger betoondmag men reeds wijzen op den aanleg van den Ilollandschen ijzeren spoorweg langs onze stad, en op de opneming van Schiedam onder de losplaatsen der Nederland- sclie Handelmaatschappij. Ware door het toedoen vooral van den heer rijnbende 'sKonings belangstelling in het welzijn onzer stad niet krachtig opgewekt, en had Zijner Majesteits veel ver mogende invloed ontbrokenandere belangen hadden zeer ligt den spoorweg eeno andere rigting doen verkrijgenof hadden bij hot vaststellen der nieuwe statuten voor de Handelmaatschappij Schiedam onopgemerkt gelaten. Andere zoo sterk schitterende (1) Als hulde en erkentenis voor de waardige wijze, waarop de Burgemeester de eer der Stad hij gelegenheid der ontvangst des Konings gehandhaafd had, werd hem door de leden van den Raad een zwaar zilveren schenkblad ten geschenke aangebo den met liet volgende opschrift KONING WILLEM II te Schiedam, den 31 Juli) 184-0. Ilulde aan den Burgemeester der Stad Schiedam, SIMON Rl.INBENDE door den Baad denelve Stad als tolk der Burgerij. Van de officieren der Schutterij ontving li ij een prachtig étui met theelepels en toebehooren met een gepast opschrift ten geschenke, dat, onder dankbetuiging voor genotene eerbe wijzen, met veel plegtigheid bij muzijlc en fakkellicht, werd aangeboden.

Schiedams Jaarboek | 1854 | | pagina 100