-12 werden gunstig ontvangen. In duidelijken en boeijenden stijl geschreven, wordt de lezer in den huisselijkcn kring van onderscheidene gezinnen ingeleiden wordt hij in de gelegen heid gesteld vele nuttige wenken en raadgevingen op te doen. Over het algemeen onderscheiden zich zijne geschriften door godsdienstigen ernst en zekere opgeruimdheiddie hem onder alle omstandigheden des levens eigen bleef. De Boekdrukkunst en haar Uilvinder, insgelijks bij de Heoren Westerman uit gekomen, is een lief kinderboek, een waardige tegenhanger zijner poëtische stukjes, waarin hij den echten kindertoon steeds wist te vatten. Zijne aanneming tot Lid der Hollandsche Maatschappij van Fraaije Kunsten en Wetenschappen strekt ten bewijze dat men eene regtmatige hulde wist te brengen aan zijne talenten. En inderdaad, niet alleen in de oude talen muntte hij uit, maar tevens bezat hij grondige kennis van de Hollandsche, Fransche, HoogduitscheEngelsche en Italiaan- sche talen. In laatstgenoemde zelfs wist bij zich niet alleen verstaanbaar te maken maar ook met sierlijkheid uit te drukken. Dergelijke blijken van onderscheiding zouden hem zeker meer zijn te beurt gevallenzoo hij die gezocht had maar zich op den voorgrond te plaatsen lag niet in het karakter van Dusseau die voor elk bereid wasmaar niemand zocht en tijd en gelegenheid wist af te wachten. Hot laatst mogten wij zijn naam zien prijken op het prospectus eener vertaling van de Leerredenen van Dr. M. Lutiier. Dat werk heeft bij echter niet mogen aanvangende Heer der Gemeente riep zijn dienstknecht tot hooger werkkring. Op den 30stc" September 1.1. voelde hij zich plotselings ongesteld en wel zoo hevig, dat hij na eenige uren van zwaar lijden den laatsten adem uitblies, en dat te midden van kracht en gezondheid, die echter niet bestand waren tegen de hevigheid der kwaal. Hoe dat verlies door de Gemeente, die aan zijne zorgen was toevertrouwd, gevoeld wordt, is algemeen bekend en behoeft hier geene vermelding. Verscheidene achtenswaardige predikanten

Schiedams Jaarboek | 1854 | | pagina 112