43 herinneren zich nog met een dankbaar gevoeldat zij hunne eerste letterkundige vorming aan hem te danken hebben. Voorzeker zou hij nog gewigtige diensten hebben bewezen zoowel aan zijne Cemeente als aan allen die tot hem in betrek king stondenmaar waar de Heer roept betaamt ons het zwijgen. Wij zeiden reeds boven dat Ds. Dusseau iemand was van een gezond en vrolijk gestelgeen najager van wereldsche genoegensmaar ook niet iemand die de afzondering lief had integendeelhij beminde hot gezellig verkeer en in gezel schappen wist hij steeds het gesprek eene interessante wending te geven. Voor het overige vond hij zijn genoegen in zijne boekenkamer, waar eene vrij aanzienlijke bibliotheek hem alle tijdperken der theologie en letterkunde vertegenwoordigde. In den huisselijken kring zijn vele beproevingen zijn deel geweest. Tot viermalen toe moest hij zijne jeugdige telgen ten grave leiden; slechts één kind werd in het leven gespaard. Moge het do nagelatene Weduwe tot troost verstrekken bij haar droevig verlies. De huwelijksvreugde is voor den over ledene van korten duur geweest, slechts zeven jaar mogt hij het genoegen smaken van eenen gelukkigen echt, waarin geene andere schaduw over zijn geluk werd geworpen dan die door de herhaalde verliezen zijner kinderen. Thans echter is elke strijd voor hem uitgestreden en elke moeijelijkheid over wonnen. Zalig zijn zij die in den fleer sterven, zij rusten uit van hunne moeiten en hunne werken volgen hen D.

Schiedams Jaarboek | 1854 | | pagina 113