5(5 dagen van vreugde waren verwisseld in dagen van rouw en tranen. Thans was de hemel donker over ons en scheen met de treurigheid in ons zamen te stemmen. Een en dezelfde gedachte hield allen bezig, 'twas de gedachte aan den dood; bewezen toch als het wasdat de dood ook nu geen onder scheid kende tusschen rang en standen naam of titelambt of waardigheidgrijsheid of jeugdmaar alle zonen en dochteren van 't stof op één gelijke lijn voor zich plaatsteen de een gelijk de ander in een enkele ure tijds stuiptrekkend in een deed krimpen. Die kwale spotte met het ijdel pogen van den mensch, waar het schrandere vernuft en de veel omvattende wetenschap naar middelen zocht, alleen om eigene ongenoeg zaamheid te ontdekken. Gezond en doodDaar is geen tijd voor practijklaat staan theorie. Gezond en doodDat was het toeken van haar eerste bezoek, dat is nog het vreeselijke kenmerk harer jongste verschijning geweest. Snel zijt geo menschin uwe vindingen, overleggingen en werken, maar Die boven u is laat u met al uwe gewrochten in de schaduw verre achter Zich: Hij gebiedt bet: Gezond en dood! Maar zweeft dan op Gods bevel de Engel des doods met het moordend staal in de lucht of sluipt hij langs den grond? Wij weten het niet. Maar wat wij weten is dit, dat de Koning der Verschrikking de woning der rijken zoowel als de hutten der armen binnen treedt; dat hij zijne prooi uit de prachtige opperzale zoowel als uit het dompige achtervertrek oproept, en dat niemand hem ontkomt wiens ure heeft geslagen. Do dood spaart jeugd nocli ouderdom. Hij trekt alom Door landen en langs zeeën henen; Zoowel het vorstelijk paleis Als de arme hut van stroo en teenen Groet hij op reis.

Schiedams Jaarboek | 1854 | | pagina 126