G liet schoonst zongkreeg een overdekte kopaan de kamerdie van de meest verwijderde plaats kwamwerden twee kannen wijns toegezegd. Al de genoemde prijzen waren van tin en besneden met het devies der kamer. Eindelijk moest elke kamer een advies van twee regels in dichtmaat opstellenwaarvoor aan de stellers van het best gekeurde een tinnen fruitschaal vol zoeten wijns zoude geschonken wordenterwijl men hundie de meeste loten zouden inleggen, een zilveren bierbeker van 12 looden beloofde. Al de opstellen moesten acht dagen voor het feest worden ingezondenopdat de daartoe door den ma gistraat aangestelde juges beoordeelen mogten, welke daarvan bekroond moesten worden. Iedere kamer, die genegen was, op uitnoodiging der kaart, over te komen, werd verzocht drie weken te voren te schrijven-ten einde behoorlijk logies voor de leden te kunnen bestellenen voor elke kamer eene ton Pharo te kunnen doen bezorgen, vrij van impost en accijns, die men haar als een klein welkomst-geschenk aan bood. Deze kaart werd besloten met de volgende regelen Met believen van ons Magistraet eerbaer, Die met d'arme Weeskinders zijn beweghen; Is deze Caerte uitgesonden voorwaer Op hoop dat Godt zal zenden sijnen zeghen." li Niemandt zonder Vijandt." Ziedaar tevens eene kleine proeve van den stijl, waarin zij vervat was. Zij was geteekend: w. meupoort. Op deze uitnoodiging kwamen er zes kamers bijeen, te weten: de Pelikaan van Haarlem, de Goudsbloem van Gouda, het Akerboomken van Vlaardingen, de Olijfboom van Maasland, het Ilofbloemken van Lier en de Zonnebloem van Kelhel. De kamer: de Hoode Hozen opende het feest met eene spelende Prologhewaarin zij de aangekomene gasten welkom heetteen hare vragen herhaalde in eene zamenspraak van

Schiedams Jaarboek | 1854 | | pagina 76