O den, die voor en na de loterij vertoond zijn. Op het laatst bedankt de Trekker al de weldoener s in dezer voege Wij bedanken ook hartelijk aan alle sijdcn Op dese tijden alle Burgers en Hoeren Die 't inlegghen der Loterije hebben helpen vermeeren. 't Welk 't haerder eere God wil loonen ii 't Zij IleerenMeestersltooge of lage Personen Jae waerse wonenhier en op andere plaetsen veel Eu generalick alle barmhartige harten êel Die haer liefd' geheel hebben gaeit betoonen." Opdat niemand denken mogt, dat de trekking oneerlijk geschied was, werd er na de loterij ten slotte een stichtelijk versje opgezongen. (I) De Schiedamsche kanrer de Ttoode Rozen nrogt op ver scheidene bijeenkomsten of intreden van rederijkkamers elders gehouden, prijzen behalen. Zoo kreeg zij teHaarlemia 1607, waar 12 kameren verschenen, bij gelegenheid der loterij ten behoeve van het Oude- Mannenhuis, dat men daar stichten wilde, vijf zilveren prijzen, als: voor do intrede den tweeden prijs, een beker van 16 lood; voor het best gestelde referein, den derden prijs, een goublet van 6 lood; voor het beste lied, den hoogsten prijs, een beker van 8 lood; voor den meesten inleg van loten, den tweeden prijs, een beker van 16 lood, en eindelijk voor een naprijs, die gegeven werd voor het getal der loten, eene schaal van 12 lood. (2) (1) Der Weezen Vader Verheerlijktenz. door G. koeteks, 1783. Bijvoegsels g 7, bl. 91—94. (21 Zie het Constthoonende Juweel bij de loffljcke Stadt I/ucrlcmten versoeke van Iron moet llijckenin 'l licht ge bracht te Zwol 1607 in 4°, waarin de toerustingen en op- togten der intrede van elke kamer, met haar blazoen zoo als die volgens loting aldaargeschied is in platen worden voor gesteld. Visk, M. S. Besch. v. Schied. B. 111. 11. X. hl. 4 en 5. De sommen die iedere kamer ter dezer gelegenheid ten

Schiedams Jaarboek | 1854 | | pagina 79