12 hem alleen de verdere besturing der zaken toevertrouwde, en dus in de eerste plaats de oplossing der vraag opdroeg Wat middel dient er best, genomen bij der handt, Dat 't Gemeijn nodigst isen voorderlijckst voor 't Land?" Op eene intrede in 1619 te Haastrecht gehouden, ter beantwoording der vraag: «Wat eer den Prins behoort, die sijn vijandt bestrede, Met waep'nen overwon', en bragt 't ghemeent' tot vrede?" werd door de Roode Rozen een antwoord voorgedragenafzon derlijk uitgegeven onder den titelSchiedams Rood Roosjens Spel, van David ende Goliath op de Vraglie enz. Tot Rotterdam lij jiatthijs bastiaenszoon boekverkooper op 'l Steijglier in Josephus: Anno 1619. Vóór hetzelve is eene vleijende opdragt geplaatst aan prins maurits die daarin bij david vergeleken wordt. De personaadjen waren: goliath, le. en 2C Philistyn, saul, jonathan, isaï, eliab, david Israëlitische Vrouwen't Rood Roosjeenz. In 1705 hadden er weder twee intreden van rederijkkamers alhier plaats. De eerste op Pinksteren, uitgeschreven door den Vijgenboomis beschreven in een gedrukt werkje dat ten titel heeftInleijding van Pallas vreugd van Rhetorica, die daar hebben gecompareert in onze aloude Stad Schiedam, met seven verscheijde Kamersop Pinxter- feest, op den jare 1705. Met tromblazoenvaan en wagen etc. Tot Schiedam 1705, bij klaas willemsz. siuijs. 4". De voorgestelde vraag was: Wat volkwanneer en waar doen angsten noot hen drukten «En of die gruweldaad den Koning wel gelukten?" De volgende kamers woonden dit feest bij, maar alleen de zeven eersten dongen naar de prijzen 1". De Willige Rijzen van Rijswijk. 2°. De Zonnebloem van Kelhel.

Schiedams Jaarboek | 1854 | | pagina 82