23 hij in 1705 in den echt trad. Dit huwelijk was slechts van korten duur. Den 17 Julij 1800 reeds overleed de eerste echtgenoot van den heer rijmende, nadat zij hem drie zonen geschonken had waarvan de oudsteals majoor der artillerie en Ridder der Militaire Willems-Ordeop Java overleden is. Den 3 November 1801 hertrouwde do heer rijnbende met Maria jacoba van lutsenburg. Uit dit huwelijk kwamen zes zonen voort, waarvan er nog drie, en vier dochters, die alle nog in leven zijn. Mevrouw rijnbende geb. van lutsenburg overleed te Haarlem,, den 25 Junij 1814, tijdens een kort verblijf aldaar, ten huize van haren zoon willem eliza. In 1793 was de heer rijnbende begonnen het vak van distillateur, omdat hij nog minderjarig was, met adsistentie van zijn vader, alhier uit te oefenen. Zeer spoedig daarop vestigde hij (nadat hij in 1794 door do Staten van Holland en Westvriesland meerderjarig verklaard was, of, gelijk het toen heetteVenia mtatis verkregen haden alzoo volkomen geregtigd werd, om geheel vrij zijne eigene zaken te drijven) met den heer r. de graaff en onder de leiding van zijnen schoonvader, een eigen handelshuis, dat met associatie nog der heeren c. a. van bol'es en p. dijkmans van 1801 tot 1810, onder de firma van aiMONRiJNBENDEF.NCOMP.be- staan heeftterwijl do distilleerderij door den heer s. rijnbende alleen op zijn' eigen naam gedreven werd. Vervolgens han delde hij een geruimen tijd geheel alleentot hij zich in -1835 met zijne zonen albertus geraiid en margarethus verbond, onder de firma van simon rijnbende en zonen, welke firma thans, na het overlijden eerst van den heer a. g. rijnbende in 1843, en daarna ook van den vaderdoor den heer margarethus rijnbende alleen gevoerd wordt. In 1795 trad do heer rijnbende in dienst der stedelijke schutterij. In 1798 werd hij tot eersten luitenant, en in 1799 tot kapitein van de 8c fuselier compagnie van het 2" bataillon der Gc halve brigade gewapende burgermagt

Schiedams Jaarboek | 1854 | | pagina 93