laai bestuur van de Delfen reeds in het volgende jaar tot wethouder en vice-president van den stedelijken raad verheven (1) Terwijl hij deze waardigheid bekleedde, werd hem den 13 Maart des jaars 1806 door het Ilof van Justitie van Holland de tijdelijke waarneming van het Officie Crimineel te dezer stede opgedragen, in afwachting van den uitslag der proce dures, die tegen den gesuspendeerdcn hoofdofficier Mr. Ber nard johan iuELAT van BULDEREN aanhangig waren. De heer rijnbende had aanvankelijk eenig bezwaar tegen de aanvaar ding der hem aangebodene betrekking, omdat het toenmalige reglement voor de regterlijke magt der stad Schiedamin de artikelen. 4 en 40, bepaalde, dat niemand te gelijk raad en regter of ook raad en hoofdofficier mogt zijn. Nadat echter het hof uitdrukkelijk als zijne meening had te kennen gege ven dat deze bepaling alleen toepasselijk kon geacht worden op een' effectivenmaar geenszins op een' tijdelijken hoofd officier, en er op aandrong dat hij do hem opgedragcne moeijelijke post aanvaarden mogt, bewilligde hij daarin, en vervulde hij die met juistheid, gestrengheid en nogtans zon der de achting en liefde zijner medeburgers daaraan ten offer te brengen, gedurende den tijd van drie jaren. In 1809 werd namelijk de heer pielat van bulderen, nadat het hof van justitie en de procureur-generaal des Konings do procedures (1Het Reglement voor bet Gemeentebestuur van Schiedam van 4 October 1802, bepaalde, dat (Ie Raad in drie kaniers elk van vier leden, verdeeld moest zijn Ie weten een van Wethouders, een van Financiën en een van Fabrikaadje. Di! de kamer van Wel houders werden de Preside n l en de V ice-president van den raad gekozen, die ieder drie maanden fungeerden; na den afloop van elke drie maanden werd de Vice-president President, en werd een ander lid voor de volgende drie maan den lot Vice-president benoemd. Ten gevolge van de veranderde indeeling der Republiek behoorde Schiedam toen tot liet De partement Holland

Schiedams Jaarboek | 1854 | | pagina 95