29 benoeming. Hartelijk werd die beantwoord door ruimeifeesten, die in al de godshuizenarmenscholen en liefdadige inrigtingen met. milde hand den bewoners en leerlingen daarvan door hem gegeven werden, terwijl een luisterrijke maaltijd, waar aan hij weinig tijds daarna al de aanzienlijksten der stedelijke autoriteiten onthaalde, als het ware er de kroon op zette. Eene lange reeks van feestdronken drukte daar de goede verwachtingen uit, die men van den nieuwen burgervader koesterde, en deze allen worden op eene hartelijke, gepaste en aan elks eigenaardigen toon geëvenredigde wijze door hem beantwoord. Aan dezen disch vertoonde de heer rijnbende zich in al zijne krachtzijne gulheidvrolijkheiddeftigheid welbespraaktheid en hoffelijkheid doortintelden al de daar aanwezigen met achting, eerbied en toegenegenheid. Maar bovenal blonken deze schaars zoo vereenigde hoe danigheden van den heer rijnbende uit, toen hij het hijzon der genoegen smaakte vanop den 31 Julij des jaars 1840, den geliefden koning willem II, op zijne aanhoudende uitnoodi- gingalhier te ontvangenen Z. M. van do belangrijkheid van onzen handel, scheepvaart, en nijverheid van de uitmuntende ligging onzer stad daarvooralsmede van de verknochtheid onzer ingezetenen aan zijn persoon en aan zijn Huis duidelijker dan ooit te overtuigen. Wanneer ik van dien, voor elk die hem bijwoonde onvergctelijken, dag hier eene breedvoerige beschrijving wilde geven, zoude mijn verhaal daardoor te zeer gerekt worden, en zou ik eenon overtolligon arbeid verrigten, omdat zulks reeds door bekwamer hand in het Jaarboekje dezer Stad van 1847 verrigt werd (1), maar als integrerend deel van het leven van hemdien wij hier herdenkenzou zij te dezer plaatse in haar geheel volkomen te huis belmorenwant ongetwijfeld het was de lieer rijnbende alleen, die do ziel (1) Zie daaromtrent ook de liottcrd. Courant van 4 Aug. 1848 n«. 93.

Schiedams Jaarboek | 1854 | | pagina 99