123 19 Maart des avonds ten 9 ure werd alhier eene vurige streep ter breedte van 2 graden bij 40 graden lengte, staande nagenoeg regtlioekig op don westelijken gezigteinderwaar genomen zijnde waarschijnlijk het zeldzaam verschijnend Zodiakaallicht. Mei en vervolgens werd eene waterleiding onder de Nieuw- straat gemaakt ter voeding eener openbare pomp hij de Zwaansteeg; bij die gelegenheid werden de overblijfselen van eene oude beschoeijing gevondenwelke de rigting aan wees van eene sloot of grachtje dat denkelijk zamenhing met de Kcrksloot, die nog in het laaatsto der 10e eeuw ten noorden van de Kerk tot aan het Marktveld doorliep en toen waar schijnlijk de Karnemelksloot werd genoemd, welke benaming nog heden aan de noordelijke deur der Groote Kerk ge geven wordt. In deze maand en vervolgens werd een steenen woning voor den sluiswachter nabij de Varkensbrug gesticht welke tot hiertoe slechts een opstal was. 31 Mei werd het gedeelte van den Hollandschen IJzeren Spoorweg tusschen Delft en Rotterdam, met een extra trein, waarin Prins Hendrik zich bevond, ingewijd, en den 3 Junij voor liet algemeen geopend en daardoor de spoorweg linie tusschen de steden Amsterdam en Rotterdam voltooid terwijl in den nacht tusschen 8 en 9 Junij de omweg langs het zoo gevaarlijke Kromme Laantje bij Delft buiten gebruik werd gesteld, en daarmede dat gevaar afgewend. 15 Julij des namiddags ten 5% ure, werd het Barkschip van der Palm van de Werf de Nijverheidte water gelaten.

Schiedams Jaarboek | 1855 | | pagina 119