83 Wierpen reeds deze vlugtige beschouwingen op Verboon's intellectuele zijde een gunstig licht over de hoedanigheden van zijn hart, enkele daarvan, die boven anderen in hem uitkwamen, mogen wij niet nalaten nog meer hijzonder op te merken. De eerst in het oog vallende daaronder is deze, dat Verboon de hem toevertrouwde talenten ganschelijk niet in een' zweetdoek begraven heeft, maar integendeel op hoogen interest heeft weten uit te zetten; en dat niet enkel voor zich zeiven, ter zijner eigene oefening en ontwikkeling, maar inzonderheid om er in den kring, dien de Voorzienigheid hem aanwees, voor anderen winst mede te doen. Behalve in de meer gewone vakken van het lager onderwijs, was de werkzame man ook nog meer dan gemeen ervaren in de AlgebraMeetkunstStuurmanskunst, Natuur- en Werktuig kunde, het Bouwkundig teekenen en Italiaansch boekhouden. En in al die vakken was hij gedurende eone lange reeks van jaren onderwijzer en vraagbaakzoowel van zijne jeug dige als meer volwassene, van zijne verarmde als meer gegoede stadgenootenzoodat niet slechts duizenden kinderen uit allerlei stand, maar daarenboven ook nog eene menigte van stuurlieden bouwkundigenboekhoudersbeminnaars van natuurkennis en vooral ook van onderwijzers der jeugd aan hem hunne opleiding en vorming te danken hebben. Ilij stond met zijn' verworven' schat gereedelijk ieder ten dienste, die de begeerte daartoe aan den dag leide, en zelfs in de laatste dagen van zijn leven, hoezeer belemmerd door Iigehaamskwelling, vond ik hem nog bezig om aankomende onderwijzers inlichting te geven over duistere punten die zich bij hunne studie hadden opgedaan. Aan deze on verdroten werkzaamheid en edele hulpvaardigheid, paarde Verboon een taai geduldeene zachtmoedigheid en gelijk moedigheid, als maar zeldzaam in die mate bij zoo levendige en rijk begaafde onderwijzers worden aangetroffen.

Schiedams Jaarboek | 1855 | | pagina 79