31 135G. Op den 13 van Bloeimaand verkoopt, gemelde Hertog Wil lem van Beheren aan de stad Schiedamde helft van zeven morgen lands, gelegen aan de noordzijde van de Schie bij de vest, voor honderd vijf en zeventig oude schilden. Hand vesten en privilegiën van Schiedam N. LXVU. Zondag na St. Luciendag den 18 van Wintermaand is wederom aan de steden Dordrecht, Rotterdam en Schiedam door denzelf- den Hertog geboden de stalen uit do rivier deilaas te ligten. P. 11. van de Wallhandvesten van Dordrecht hl. 250. In dozen jare werden de poorters of burgers onderwezen of geoefend in het schieten met de kluitboog in den doelen. M. S. beschrijving van Schiedam bi. 81. 1357. Dingsdag na St. Matthijsdagden 27 van Sprokkelmaandwerd Hertog Albrecht van Beheren bij krankzinnigheid van zijn broeder Willem, voor ruwaard, toeziener en beschermer van Holland te Schiedam uitgeroepen, waaruit blijkt dat Hertog Willem slechts omtrent zes jaren Graaf geweest is in effecte doch do gemelde Hertog Albrecht hoeft, om de gunst van het Hollandsche volk te winnenzeer vele handvesten aan alle poor ters en burgers van tijd tot tijd verleenden is daarom in 't ge meen bijgenaamd, de privilegie kakker.Van Mieris, groot char terboek 3 d. bl. 93. M. S. beschrijving van Schiedam bl. 81. Op den 12 van Grasmaand doet Jan Bisschop van Utrecht uit spraak over do twistdie tusschen don Curijt van Schiedam en dien van Overschie gerezen waswegens do bewoners van den Burg of slot te Riviereonder welke kerk die behoordenwelke uitwijstdat die zouden staan onder de parochie kerk van Over schie. Handvesten en privilegiën van Schiedam N. LXIX. 1358. In Sprokkel-, Lente- en Grasmaand was Hertog Albrecht

Schiedams Jaarboek | 1856 | | pagina 103