RESOLUTIE van do Staaten van Holland, houdende voorsiening tot redres van liet retardementaan het Post-Comptoir te Schiedam plaats hebben. Den 5 April 1776, Bij resumtie gedelibereerd zijnde op het advis van de Ilecrcn Commissarissen van haar Edele Groot Mog. Posteryen van den 8 November 1775, en den 10 daaraan ter vergadering ingekomentot voldoening aan haar Edele Groot Mog. re solutie van den 18 Julij te vooren, op de Missive van Bur- gemeesteren en Regeerders der stad Schiedam den 8 der gemelde maand Julij aan Haar Edele Groot Mog. geschreven behelzende klagten over het dagelijks te Iaat aankomen en weder te vroeg vertrekken der post tusselien hunne stad en Rotterdam; alsmede dat maar één hrievebestelder aan het comptoirte Schiedam was geaffecteert, onder de zoberebc- solding van vier guldens 'sweeks, en die, volgens haar Edele Groot Mog. resolutie van 21 Julij 1764., verpligt was, zig met de maniantie van 't postcomptoir te occupeeron terwyl een tweede klagte raakte het retardement der huitenlandscho correspondentiespeciaal met opzigt tot do brieven met de Duitsche post, naar hunne stad geëxpedieert, welke brieven over het postcomptoir te Rotterdam circuleerende, dog aldaar niet aankomende, juist voor het vertrek der dagelyksche bin- Op ons verzoek aan onzen stadgenoot S. Gille IIEninga om eenige bijdrage voor het Mengelwerk van ons Jaarboekje, ontvingen wij, uit zijne aanteékeningen bovenstaande Resolutie betrekkelijk de vroegere brie- venposterij alhier, die,in vergelijking met do tegenwoor dige regeling daarvan, een niet. onbelangrijk contrast oplevert. red.

Schiedams Jaarboek | 1856 | | pagina 107