8 12G8. Vrouw Aletdis weduwe van Jan van Avennesse treft met haar neef Graaf Floris V, den 24 van Wijnmaand een verdrag waarbij zij hem geeft haar woning ter Nieuwer Schie en al het land aldaar gekocht, in vollen eigendom; en gemelde Graaf Floris geeft op denzelfden dag aan zijn neef Floris zoon van Aleidis van Henegouwen zijn woning te Nieutven- dum en al liet land tusschen Ouerschie en Nieuiverschie. 1270. Den 29 van Bloeimaand verleent Graaf Floris bij hand vest vrijheid aan die van Nieuwendam om elk jaar in hunne stad drie dagen na Maria geboortedag te mogen houden ecu vrije jaarmarkt van acht dagen lang en eiken Vrijdag een weekmarkt van een dag F. van MierisCharterboek 1 d. bl352. 1271. Op den 18 van Lentemaand koopt Aleidis van Holland weduwe van Jan van Avennesse in zijn leven Graaf van Hene gouwen, voogdes van Floris Graaf van Holland voor hon derd pond Hollandsch van Dirk van Wassenaar Ambachts heer van Iiethel zijn grond en gericht dat hij te Nieuiven- darn hadmaakt daar een poort of stad van en geeft hot stadsregten M. S. beschrijving van Schiedam bl. 78. En de Graaf geeft de burgers van Nieuivendam vrijheid van alle tollen door zijn geheele land volgens inhoud dier brieven verleend, Seria quarta l2,0/t27i. Op den 17 van Wiedemaand verleent Emendus Provisoor 'd der kerk van het Bisdom van Utrecht aflaat voor een jaar aan allen die do kerk van Nieuw Schiedam bezoeken en aalmoesen aan haar geven zullen. 1272. Dirk Heer van Wassenaar Ambachtsheer van Kethel be kent bij brief op den 3 van Wijnmaand van vrouw Aleidis

Schiedams Jaarboek | 1856 | | pagina 80