10 doorgebroken waren en de polder van Oucl Mathenesse mede onder water gezet was, gaf Graaf Flows op den 8 van Herfstmaand een Privilegie aan de ingezetenen wonende tus- sclicn de Scliie en de Gouwe om den ingebroken dijk wederom te bedijken.S. van LeeuwenBatavia lllustrata bl. 199. 1282. Is de Maasdijk in de poorte of stad Niemvendam gebragt die te voren meer noordwaarts op naar het dorp Kethel gelegen was en daardoor ook de polder van Oud Mathe nesse binnen gedijkt. M. S. beschrijving van Schiedam bl. 78. Op den 24 van Wintermaand sticht Aleidis weduwe van Jan van Avennesse de kapel te Schiedam welke stichting Graaf Floius haar neef op denzelfden tijd bevestigt. 1285. Den 14 van Wintermaand was er een groote stormwind en vloed van waterzoodat geheel Holland en Vriesland on dervloeiden vele menschen en beesten verdronken en op dien tijd brak ook inhet land tusscher. Stavoren en Enkhuizen. dat nu de Zuiderzee is. Gouthoeven, chronyk bl. 333. 1286. Schepenen van Nieuweiulam verklaren op den 7 van Louw maand dat liet Gasthuis aldaar zoude hebben het hoste kleed van de stervende menschen in de poorte of stad, opdat het daardoor beter onderhouden werdmaar werd met een sommo gelds afgemaakt.M. S. beschrijving van Schiedam bl. 78. In dit jaar had de nieuwe poorte of stad van Schiedam nog geen gemeen zegel. 1287. Donderdag na St. Nicolaasdag geeft Graaf Flows bij twee brieven aan al zijne Balliuwen tusschen de Maas en de Zijpe een derdepart van de breukc van Vechterijen.S. Lois, beschrijving van Botterdam bl. 333 334.

Schiedams Jaarboek | 1856 | | pagina 82