17 1307. Kwam Graaf Willem do III met twee kogge-schepen van Dordrecht te Schiedam en werd met veel achting aldaar ont vangen waarvan in de rekeningen van de Thresoriers van Dordrecht dit gevonden wordtHaren Pieteks Ondekijn en IIaren Giieeraets Haren Giieeraetsz dat zij betaald hebben Giieerade van Rienen en Janne Zweijme XXXVII Scel- lingen II Deniersdoe si met twee Coggen den Grave voerde 't Scidamme. UI. Balen, beschrijving van Dordrecht, bl. 731. 1308. Gemelde Graaf Willem zendt uit 's Gravenhageden zes entwintigsten van Slagtmaand, een brief waarbij hij vermaant Schepenen en Raden van Schiedam recht te doen gelijk zij voorheen gewoon waren te berechten. Handvesten en Privilegiën van Schiedam N. XXXI. 1310. Dezelfde Graaf Willem geeft op den negenden van Bloei maand bij handveste aan die van Schiedam vrijheid tot het houden van een weekmarkt des Maandags. Handvesten en Privilegiën van Schiedam, X. XXXII. En op St. Thomasdag, den een en twintigsten van Win termaand, vergunt de voorz. Graaf Willem bij handveste aan de goede luyden van Schiedamom aldaar een nieuw spui te maken. UI. S., beschrijving van Schiedam, bl. 79. Philips van Spangen heeft mede in dozen tijd zijn slot Spangen met vijf groote torens en kapel gebouwd.v.Leeuwen, Datav. Illustr., bl. 1101. 1311. In dit jaar maken Schepenen en Raad van Schiedam magtig Dirk van Stapel, haar poorter, om voor den Graaf van Holland te verschijnen, en waar te maken dat Jan van Rarlar met twintig pond en dertien schellingen genomen

Schiedams Jaarboek | 1856 | | pagina 89