10 kostte zestig Tournoisdat voor arme lieden niet te betalen was. M. S. beschrijving van Schiedam hl. 70. Ook vertoonde zich in dit jaar een groote Comeet met een vreeselijk vurigen staart, waar een groote duurte op volg de, hetgeen een menigte van menschen van honger en pes tilentie wegrukte. Gouthoeven chronyk hl. 368. 1317. Op den achten twintigsten van Wintermaand geeft Graaf Willem bij handvest aan die van Schiedam vrijheid tot het heffen van een accijns binnen hunne stad. Handvesten en privilegiën van Schiedam IV. XXXVI. 1318. Dit jaar was zoo vruchtbaar dat een mud rogge voor zes Tournois te bekomen was. M. S. beschrijving van Schiedam bl. 70. 1320. Bij een brief van don elfden van Sprokkelmaand vergeeft Graaf Willem Jan Ossenboije poorter van Schiedam de begane misdaad en beveelt de regeerders hem aldaar te laten wonen. Handvesten en privilegiën van Schiedam N. XXXVII. 1322. Liepen al de buiten dijken in Holland overvan wegc de groote verheffing des waters in de rivieren de Maas en Rhijn, en dit is de reden geweest waarom al de 'slands buiten dijken na dien tijd wel de helft meer zijn verhoogd en verzwaard. - M. S. beschrijving van Schiedam bl. 70 verso. Op den eenentwintigsten van Grasmaand bevestigt Graaf Willem de verruiling die Jan de Keijzeb van zijn huis ge naamd Frederikshuize te Schiedam(dat hij van dien Graaf ter leen hield) aan den rentmeester van Zeeland gedaan heeft voor het huis Weldenburg. Handvesten en privilegiën van Schiedam N. XXXVIII.

Schiedams Jaarboek | 1856 | | pagina 91