20 1326. Op de rivier de Maas omtrent Schiedam, verzamelde de scheepsvloot tot hulp van Izabella vrouw van Eduaüd de II Koning van Engeland en van zijn zoon Eduard de III tegen de Spencers vader en zoon, geschiedende alles met ooglui king van don Graaf van Hollanden dezelve scheepsvloot land de in Engeland in de provincie van Su/folk gelukkig en deed haar man de kroon van Engeland overgeven en Graaf Wil- lf.ms dochter Philippa trouwde aan gemelden Koning Eduard de III. Goulhoeven Chronyk bl. 371 en 372. Graaf Willem de III ontzegt bij een handvest van den vierentwintigsten van Wiedemaand, die van Dordrecht het stapelregt en wederroept de brieven die zij daarvan gekregen hadden, en belast do kooplieden ongemoeid zonder hinder te laten voorbij varen.P. II. van de Wall, handvesten enz. van Dordrecht bl. 100 - 1C2. En den elfden van Herfstmaand gaven die van Schiedam ter feeste van Margaretha van Avennesse dochter van Willem Graaf van Holland, trouwende met Bodewijk van Beheren daarna Roomsch Koningvijftig tournoisen. Deze Margaretiia is namaalsvoor een korten tijdGravin van Holland en twee van hare zonen zijn Graven geweest, waarom do uilkomst geleerd heeft, dat die kleine gift niet te vergeefs geweest is. M. S. beschrijving van Schie dam hl. 79 verso. 1328. Op den 18 van Bloeimaand, beleent gemolde Graaf Wil lem de weduwe van Jan de Keijzer met het huis Welden burg, de overtogt en windassen te Schiedam. Handves ten en Privilegiën van Schiedam N. XL. Woensdag na St. Jacob, den 19 van Oogstmaand ver bood de gemelde Graaf Willem van Avennesse aan de

Schiedams Jaarboek | 1856 | | pagina 92