liet water van de rivier de Maas over de dijken liecn- vloeide, want deze landen zijn dikwijls aan stormwinden en tempeesten onderworpen, gelijk hierna op vele plaatsen zal aangeteekend worden. M. S. beschrijving van Schiedam, hl. 79 verso. 1335. In dit jaar legden die van Schiedam de eerste grondsteen van de kerknaderhand aan St. Jan den Dooper toegewijd. M. S. beschrijving van Schiedambl. 79 verso. 1336. Woensdag na beloken Pasebenkregen die van Schiedam verlof, bij privilegie van Graaf Willem om limine kromme haven te mogen regtenen die te delven door liet Fran- kelanden liet land dat zij tot liet doorgraven zouden be hoeven bij taxatie naar zich te nemen. M. S. beschrijving van Schiedam bl. 70 verso. Des Maandags voor Pinksteren den 29 van Bloeimaand verleent Keizerin Margaretha van Henegouwen aan de stad Schiedam verscheidene vrijheden; als: dat een poorter of burger van Schiedam, een doodslag doende, bij alsdan verbeuren zoude zijn lijf en de helft van zijn goedook dat een kind niet meer zoude verbeuren dan zijn lijf en tien pond van zijn ouders goed. Voorts gaf zijGravin bij dat handvest aan de stad den accijns, kosterij, school en makelaardij. M. S. beschrijving van Schiedam bl. 80 verso en M. S. privilegiën van Schiedam pag. 73 verso. 1337. Openbaarde een grooto staartsterwaarop vele voorzeg gingen volgen. S.Lois, beschrijving van Rotterdam bl. 5. Den A van Hooimaand is Willem Graaf van Oostervand te Schiedam voor Graaf van Holland uitgeroepen. M. S. beschrijving van Schiedam bl. 79 verso.

Schiedams Jaarboek | 1856 | | pagina 94