4 1361. Op St. Marcellusdagden 10 van Louwmaand, is door een' storm en lioogen watervloed zeer groote schade aan dijken en huizenin en omtrent Schiedam geschied. M. S. beschrijving van Schiedam, hl. 81. De stad Dordrecht geeft op St. Lisabethsdag te Middel burg aan die van Schiedam, Middelburg, Zierikzee, Delft, Legden, Haarlem cn Amsterdam over, de Handvesten en Privilegiën door Hertog Albrecht in het jaar 1358 aan hen in bewaring gegeven. P. 11. van de Wall, Handvesten van Dordrecht bl. 260. 1362. Was er een algemeene heirtogt van Ridders, Knapen en Poorters of Burgers van Holland onder gemeldcn Hertog Albrecht naar Hegmansberg tegen de Gelderschenomdat Hertog Albheciit den Gelderschen vlugtelingen in Holland schuilplaats verleend had, hetgeen Eduard Hertog van Gel derland zoo euvel nam, dat hij Albbeciit terstond den oorlog verklaarde en tijd en plaats tot een gevecht betee- kende. Albrecht begaf zich tegen den bestemden tijd der waarts, aan het hoofd van een aanzienlijk leger, maar do Gelderschen bleven achter, waarop de Hollanders het platte land van Gelder alom afliepen en met een' rijken buit terug keerden. Vaderlandsche Historie 3 d. bl. 301202. Des nachts van St. Pontiaansdag, den 14 van Louwmaand was er een zoo groote storm en onweder, dat daardoor kerken, torens, huizen en molens en geboomte werden om- vergerukt, en het water zoo hoog in de Maas werd gedreven, dat het over de dijken liep; vele menschen verdronken en schepen vergingen. M.S.beschr. van Schiedam bl. 81 verso. 1365. Op den 15 van Lentemaand geeft Graaf Albrecht aan die

Schiedams Jaarboek | 1857 | | pagina 76