6 In dit jaar is door den Hertog Albrecht ook ten voordode van die van Delft en Schiedam op St. Blasiusdag, den 5 van Sprok kelmaand, den Heemraden van Delfland bevolen te doen maken, cene waterkeering zoo hoog en dikals zij zouden goedkeuren tusschen Delft en Schiedam-, ook is door dezelfde Heemraden de kreek de Schie, die zeer krom liep, van de stad Delft tot liet dorp Overschie geregtverwijd en gediept. M. S. beschrijving ran Schiedam 01. 81 verso. 1377. Op den 7 van Grasmaand blijft do stad Schiedam nevens meer andere Ilollandsche steden andermaal borg voor bet huwelijks goed, dat Hertog Albrecht beloofd bad te zullen geven, als zijne dochter Katharina met Wii.lem van Gulik zoude getrouwd zijn. il. S. beschrijving van Schiedam hl. 81 verso. 1379. Donderdag na Dertiendag of den 11 van Louwmaand beeft Hertog Albrecht van Beijeren het geschil dat tusschen de stad Schiedam en Dirk van Mathenesse Ambachtsheer van Oud- Mathenesse, ontstaan was, over de Jurisdictie van do huizen en erven staande cn gelegen buiten de Rotterdamsche poort naar Overschie, aan zich genomenen gewild dat over alle kwestinn daarover vallenderegt zoude gedaan worden op hun beider naam. M. S. beschrijving van Schiedam bl. 81 verso. De stad verkrijgt mede op den 13 van dozelfdemaandvan den gemelden Hertog, bij handvest het schroodelgeld of het loon van wegen meten en ijken. M. S. beschrijving van Schiedam bl. 81 verso. 1380. Vond Bartiiold Swartz van Freiburg, een monnik (waar schijnlijk uit China gehaald), do kunst uit om buskruid te maken, door het mengen van drie deelen salpetertwee doelen kool van gebrande willigen of lindenhout en een deel zwavel. J. Bever wijk van de Ileelkonst 3 B. Cap. 0. En naar het algemeen

Schiedams Jaarboek | 1857 | | pagina 78