11 Gelijk liij Graaf van Oostervand op Allerkinderendag, op den 28 van Wintermaand, geconfirmeerd heeft zijns gemelden vaders handvest van den 22 van Herfstmaand van het voor zegde jaar 1391, aan de stad gegevenwegens het reglsgebied over alle zaken die voorvallen zouden in en omtrent de Schiedamsche haven en in do Maas. M. S. privilegiën van Schiedam bl. 76 verso. In dit jaar werden de burgers in de twee dooien, onderwezen in het schieten met een geladen klovcr, naar het wit met bus kruid waardoor zij Kloveniersgenaamd werden.M. S be schrijving van Schiedam bl. 82. 1395. Op Palmzondag maken Philips van Wassenaar burggraaf van Leijden, Dirk van de I.ek, Philips van Polanen en Jan van Heemstede allen schuldig aan den dood van Aleid van Poelgeest en Willem Kuser, met hunne knechten een verbond te Schiedam belovende niets te doen tegen Hertog Albrecht van Beheren en zijne kinderen. A. Kempsleven van de heer en van Arlcel bl. 137. Den 13 van Wiedemaand en den 8 van Herfstmaand be veelt Hertog Albrecht telkens aan die van Dordrecht, Rotterdam en Schiedam om de stalen uit de rivier te ligten, zoo als zulks ook in den jare 13-11 en 1356 was bevolen, betgeen doet zien hoe kwalijk dit in te voeren was, want niettegenstaande dat alleszijn die stalen in do rivier geble ven en zijn zij er nog. M.S. beschrijving van Schiedam bl. 82 verso. 1396. Den i van Grasmaand verklaren schepenen \an Schiedam, bij eene formele acte, het regt dat Wouter van Mathenesse, om trent hunne stad toebehoort. Handvesten en Privilegiën van Schiedam N. LXXXVlll.

Schiedams Jaarboek | 1857 | | pagina 83