12 En gemelde Wouter van Mathenesse erkent op denzelfden dag liij een bezegelden brief dat de overgifte van de vrijheid van het rcglsgebied door Albfiecht Graaf van Holland aan die van Schiedam gegevenzich ook over Oud- en Nieuw-Mathenesse zoude uitstrekken. M.S. beschr. van SchiedamU. 82 verso. In dit jaar waren de poorters van Schiedam met hun kogge schip en nog vier en twintig anderen in een algemeene heirvaart naar Vriesland, om dat, was het mogelijk, onder de gehoorzaam heid van den graaf van Holland te brengen, maar met weinig voorspoeden zij veroverden alleen Stavoren, Sloten, Lemmer en het fort Macliondat daarna wederom verloren werd. il/. S. beschrijving van Schiedambl. 82 verso. 1397. Zijn do poorters of burgers wederom opontboden in een heir vaart tot belegering van het slot Loevestein, en voeren zij met hun kogge-schip derwaarts.M.S. beschr.van Schiedam,67.82 verso. Do magistraat van Schiedam koopt van do ingelanden van Nieuw-Mathenesse nog eenig land in de Uiterwaardenge naamd de Noortot Galg-Oort of 'tGeregl, boven het geene zij in het jaar 1390 in koop bekomen had. M. S. beschrijving van Schiedam, bl. 82 verso. 1398. In dit jaar beschreef Hertog Ai.biiecht als Graaf vanllolland en Zeeland en heer van Vriesland alle de ridders, edelen en steden van Holland en Zeeland, om hem tegen de Vriezen, die hij, om met hun tweedragt voordeel te doen, wilde beoorlogen, te hulp te komen (op St. Jansdag midden in den zomer) voor Enkhuizen te zijn en van daar over te varen. De besloten brief waarbij de Graaf uit den Haag de steden van Holland en Zeeland tenzclfden einde beschreef, was van den 2 van Bloeimaand des zelfden jaars waarbij gevoegd gevonden

Schiedams Jaarboek | 1857 | | pagina 84