6 In Wintermaand was er een algemeene hcirvaart van alle burgers naar Gorinchemom den Heer van Arkel die hot kasteel aldaar met list ingenomen had, van daar te verdrij ven. M. S. beschrijving van Schiedam, hl. 83 verso. 1418. Werd de stad Schiedam, op bevel van Jacoba van Behe ren, aan alle zijden versterkt en wel voornamelijk naar de zijde van Rotterdam, omdat Jan van Beijeren (niet zonder medewerken van de inwoners) zich had meester gemaakt van Dordrecht, Rotterdam en den Briel; welke drie steden vervolgens de eerste van allen zijn geweest, die hunne beëedigde belofte, aan de Gravin gedaan, niet hebben nage komen. M. S. beschrijving van Schiedam, 11. 83 verso. Op den 2 van Louwmaand belooft de stad Schiedam, bij bezegelde brieven, met haar zegel bekrachtigd, benevens de steden Amsterdam, Gouda, OudewaterAlkmaar, Rotter dam en Hoorn de schuld van 529 Engolscho Nobelen te zullen helpen dragendie de steden HaarlemDelft en Leiden aan lijfrenten verkocht, en de penningen hiervan ge komen ter hand gesteld hebben aan Vrouw Jacora die sedert beloofd had die renten door haren rentmeester van Noorhland te zullen voldoen.Kinschot, beschrijving van Oudewaterbl. 505. Do burgers van Schiedam, maakten zich mede eerlang gereedtot het beleg van Dordrechthetwelk Vrouw Ja coba en haar echtgenoot Jan van Brabant in don zin had; maarzij moesten Dordrecht wederom verlaten, met verlies van veel volk zoo dooden als gevangenen. Goulhoeve, bl. 438. Nadat Jan van Beijeren Dordrecht van de belegering had verlosten Rotterdam met behendigheid had ingenomen, liet hij zich als wettig Landheer van don lande aldaar hul digen blijvende aldaar eenigen tijd om Delft en Gouda in

Schiedams Jaarboek | 1858 | | pagina 78