wordmaar toen het in 1429 afgebrand wasis het in het nabijgelegen dorp Kethel overgcbragt. Kerkelijke oud heden van Schieland 3d., hl. (154. en van het Bisdom van Deventer id. hl. 600. 1425. Op St. Geertruidisdag of den 17 van Lentemaand heeft Matthias, Bisschop van Betuaniën, Wijbisschop van Fiiedehik van Blankenheim Bisschop van Utrechtde kapel van het St. Ursula's convent alhier ingewijd, en aflaat van 40 dagen verleendaan hen die deze kapel bezoeken en aalmoezen er aan kwamen geven. Batavia Sacra torn H .pag.iQl Kerkelijke Oudheden id. hl. 286. Op den 24 van Wiedemaand, heeft Suerius van Kuilen burg Wijbisschop van Utrechtdo kerk te Schiedamaan St. Jan Baptist ingewijd. HL S. beschrijving van Schiedam hl. 84. verso. Jacob van Gaasbeek Stadhouder van Jan van Brarant gebood wel een generalen heirtogt naar Schoonhoven maar hij vond vele onwilligen. Doch toen Hertog Philips van Bourgondie ingevolge het tractaat van Douaij Voogd over Gravin Jacoba een generalen heirtogt naar Gouda uitschreef, moesten velen tegen hun zin dit nakomen omdat aan allen bekend was dat de steden Gouda en SchoonhovenGravin Jacoda zeer toegedaan waren. HI. S. beschrijving van Schiedam, hl. 84 verso. In dezen tijd komt Gravin Jacoba in manskleederenmet groot gevaar te Goudaheeft den IJsseldijk doen door steken en geheel Schieland onder water gezet, om in Gouda niet benaauwd te worden. Hierdoor was de stad aan den eenen kant gedektmaar zij vernam eerlang dat de Kabel- jaauwsche steden, als: Dordrecht, Delft, Haarlem, Leiden Amsterdam, Schiedam en andere, zich gereed maakten

Schiedams Jaarboek | 1858 | | pagina 81