12 zijn' kapitein Jan van Nijkerke die de stad en liet slot te Schiedam vijf maanden zonder wedde te genieten be waard bad tegen zijne nicht Jacoba van Beheren een Hot- landsch schild daagste ontvangen uit 's lands kasvan zijn Thesaurier Boudewijn van Zwieten. Handvesten van SchiedamNC1II. 1428. Den 11 van Hooimaand werd Hertog Philips van Bour- gondie, te Schiedam tot Ruwaard van Holland uitgeroepen, en dat uit kracht van het beding tusschen homHertog Philips en Gravin Jacoua van Beijeren, te Delft aan gegaan hetwelk de Kabeljaauwsclien zeer bevorderde. UI. S. beschrijving van Schiedamhl. 84 verso. 1420. Den 22 van Grasmaand verlecnon Burgemeesteren Sche penen en Radon van Schiedam vrijheidaan de zusters van de orde van St. Fraxciscus om haar verbrande convent, staande achter hot kerkhof, te veikoopeneen ander binnen hare vrijheidte mogen bouwen en geven haar en haren nakomelingen zoodanige vrijheden als zij voor den brand gehad hebbenbevestigende allo vrijheden en privilegiën als zij voorheen gehad en gebruikt hebben. Handvesten enz. van Schiedam, A"°. CIV. De pestziekte regeerde in dit jaar te Schiedam en rukte vele menschenjong en ouduit het leven weg. M. S. beschrijving van Schiedam01. 84 verso. 1431. Den 27 van Sprokkelmaand is er een uitspraak gedaan bij don Raad der Ilcrtogs van Bourgoiuliëover de ver schillen tusschen de stad Dordrecht en do steden van Noord-Holland wegens het stapelregt. Van Mieris, Char- terb., id. bl. 999. 1433. Woensdag na Laelare of den 18 van Lentemaand, of zoo

Schiedams Jaarboek | 1858 | | pagina 84