13 anderen willen den 14 van Grasmaand 1434op het feest der IIH. martelaren Tiburtius en Valeriamjs, overleed te Schiedam Lidewina de maagdbefaamd door hare wonder lijke lijdzaamheid en heiligheidwaarom tot hare eerals eene Scliicdamsche sanctinne, met toelating van het geregt, aldaareen Zusterhuis gesticht is. Kerkelijke oudheden van Schieland, 3d. hl. 653. M. Sbeschrijving van Schiedamhl. 84. verso. 1434. Don 7 van Louwmaand werden Wouter en Philips van Mathenesse door den Raad van den Hove van Ilollancl in plaats van Wouter van Mathenesse aangesteld tot Bal- liuw van Schiedam. T. Boeijbedenking over de oud heid van den Hove, bl. 93 en 94. Den laatsten van Sprokkelmaand werd door bemiddeling van Hertog Philips van Bourgondie (die in cffeete alles in Holland deed) met Roedolf van Diephout Bisschop van Utrecht, een concordaat gemaakt, tot hoeverre zich in Hol land de kerkelijke of zoogenaamde geestelijke jurisdictie zoude uitstrekken. Kinschot, beschrijving van Oude water bl. 361367. M. S- beschrijving van Schie dam, bl. 84. In den winter van dit jaar, braken door stormwind op vele plaatsen de buitendijken door. S. Loischronyk van Rotterdambl. 34. 1435. Woedde de pestziekte te Schiedam zeer sterkmen schreef het toe aan het eten van slecht voedsel, veroorzaakt door de duurte der granenvoornamelijk veroorzaakt door den oorlog tegen de Oosterlingenwant het is eene be kende zaakdat in Holland zooveel graan niet wastals er wel tot voedsel noodig isen zulks uit Polen en Pruissen moet gehragt worden in Holland.

Schiedams Jaarboek | 1858 | | pagina 85