20 Jaarboekjeuitgegeven op last van Z. M. den Koning (ver schenen) in 's Gruvenhage ter algemeene Landsdrukkerij (18261819), in den jaargang voor 1828 onder den titel: Gemiddelde Darometer en Thermometers hoogtenbe nevens weerkundige opmerkingenwaargenomen en op gemaakt te Schiedam door J. van Dijk (over tien jaren 18171826), en voorts jaarlijkstot over 1841, in het jaarboekje voor 1843, dus gedurende eene reeks van 25 jaren. Van Dijk was een groot liefhebber der Heraldieken beoefende die wetenschap met goed gevolg; nog zijn van hem aanwezig de afbeeldingen van de wapens der leden van de vroedschap van Goudauiterst keurig geteekend en mot kleuren afgezet. In 1828 opende hij te Schiedam eene in- teekening op een werk getiteldWapens van de Heeren Daden in de Vroedschap der stad Gouda sedert 1618 tot 1795 verzameld door Jacob van Dijk, in 1825. Hierbij zouden gevoegd worden hunne namen en het jaar der be noeming, benevens aanteekeningen en een register. De ver zameling wapens zou bestaan uit 284 stuksdie door van Dijk zelf op steen zouden worden geteekend. Alles zou worden uitgegeven ten voordode der armen van Gouda. Bij gebrek aan een genoegzaam getal inteekenarenom de kosten te dekkenis deze onderneming niet doorgegaan. Hij had ook vervaardigdWapens van de Heeren Raden in de Vroedschap der stad Schiedam, sedert de benoeming door Keizer Kabel V den 14llc" Januarj 1527 tot 1795, alsmede die der pensionarissen en secretarissenver zameld door Jacob van Dijk in 1828. Als Penningkundige was van Dijk, zoowel binnen als buiten 's lands, bekend. Zijne keurige verzameling, vooral rijk aan Nederlandsche legpenningen, muntte uit door eene orde en wijze waarop de penningen bewaard werden, die wij nergens zóó aantroffen. Sedert jaren was hij werkzaam aan een plan, dat hij helaas! door zijne ziekte en dood onvoltooid moest achterlaten. Hieraan had hij zijne beste

Schiedams Jaarboek | 1858 | | pagina 92