22 een toepasselijk opschrift, en vervaardigde de Hoofd-Onder- wijzer der school, de Heer Jacob de Meijer Jr., van Rot terdam, zijn welgelijkend portret. Zoo was hij tot 1855 Thesaurier der Spaarbank en ontving hij ter gedachtenis aan dertigjarige dienst, (1820—1850) als zoodanig van het bestuur dier inrigting eene zilveren medaille met toepasse lijke opschriften; eindelijk was hij gedurende vijf en twintig jaren Bibliothecaris van het Departement der Maatschappij tot Nat van 't Algemeen, en was het aan hem te danken dat, toen de Bibliotheek der Maatschappij bij den brand van de Beurs, alwaar zij bewaard werd, den 2d™ September 1840, geheel verloren ging, er met behulp van anderen, weldra eene andere verzameling was daargesteld. Ilij verte genwoordigde hot Departement Schiedam, herhaalde malen op de algemeene vergaderingen te Amsterdamwas sedert geruimen tijd daarvan honorair lid, van 18201855 Pen ningmeester en ontving ter belooning zijner onmiskenbare ver diensten, in 1845, van wege het bestuur des Departements de groote zilveren prijs-medaille met een toepasselijk opschrift. Als mensch en Christen, als bevorderaar van al wat goed en edel was, als nederig en werkzaam geleerde, als lief hebbend echtgenoot en vader, als hartelijk en deelnemend vriend, zouden wij nog veel over van Dijk kunnen zeggen, en welligt zou een gevoel van vriendschap voor den waar- digen man, ons te veel lofredenaar doen zijn, zoodat wij eindigen met den wensch, die voorzeker door een ieder, die in de wetenschappen belang stelt, zal gedeeld worden, dat hetgeen van Dijk heeft zamengesteld niet zal verloren gaan; dat zijne genoemde geschriften, door do zorg van deskundigen zullen worden in het licht gegeven, en hetgeen hij in de stad zijner inwoning heeft tot stand gebragt, nog lang ten algcmecnen nutte zal blijven bestaan. It. J. R. VAN HARDERWIJK. Noordwijk-Binnen20 Julij 1857.

Schiedams Jaarboek | 1858 | | pagina 94