4. werd eindelijk gebragt aan hertog Pinups van Bourgoxdie, die daarop Jan van Lannoy, bij commissie van den 22 van Bloeimaand 1418, als Stadhouder van Holland, Zeeland en Vriesland naar den Ilaije zond. Heer Jan van Lannoy in den Ilage gekomen zijnde liet daarop den 22 van Wiedc- maand daaraanvolgende den president en Benyaeut Scf.y gevangen nemenStellende don president in handen van den hoer Eveiit Bastard van Holland, Balliuw van den Ilage, en Benyaeut Scey in handen van Simon IIeije Aernts Balliuw van Schiedam om hen op den Hove in den Ilage te bewarenen des aangemaand zijndeweder over te leveren. Van daar werden ze beiden gebragt op bet kasteel van Ikusden; doch dewijl men den president van dit gruwelstuk niet kondo overtuigen, werd hij na 1% jaar zittens van daar gevoerd op het huis te Loevestein, en aldaar onthoofd, en Benyaeut Scey werd losgelaten en in zijne volle waardigheid hersteld.Oudelloll. Chromjk XXIXDev. cap. XIV, hl. CCXCI verso. VV. van Gouthoeve, l>l. 4G4. F. van Mieris, Nederl. Vorsten ld. hl. G3. Suiker en VerburgAlge- meene Kerkel.en Wereld Geschied. 3d. hl. 544 en anderen. 1452. Op do staatsvergaderingen in het voorjaar, wist de ge melde Hertog Philips door zijn ontzag en door medewer king van de Kabeljaauwsche partij wat nieuws door te dringen, te weten een tienjarig- in plaats van een eenjarig consent op do bede, als van ouds gebruikelijk was, waar door de graaf de staatsvergadering van Holland en West Vries land zoo dikwijls niet behoefde te beschrijven als te voren en hij zeer gemakkelijk zoude kunnen riemen snijden uit het leèr van do Hollandsche ingezetenen. M S. beschrijving van Schiedamhl. 85 verso. 1453. Bouwde Philips van Spaxge op nieuw liet slot Spange, doch zoo groot niet als het eerste was. S. van Leeuwen, Dalaria Illustr. 1102.

Schiedams Jaarboek | 1859 | | pagina 76