maand Julij te Leijden bij elkandcren, trokken van daar over Woerden naar IJsselslein en bleven aldaar tot dat de zaak bij verdrag gevonden werd. M. S. beschrijving van Schiedambl. 80. 1457. Op den 28 van Louwmaand is wederom door denzelfden Hertog eene nadere uitspraak gedaan wegens de verschillen van het stapelregt van Dordrecht ter eenre en de steden van Noord-Ilolland ter andere zijde, waarbij hij beveelt dat de uitspraak van den twee en twintigston van Grasmaand des jaars 1453, gedurende den tijd van twee jaren zal worden achtervolgd. P. II. van de Wall, Handvesten van Dordrecht, bl. 606612. 1458. Den 1 van Wintermaand verbood Hertog Philips, van alle interlocutoire vonnissen van lage geregten, aan den Hove van Holland te appelleren. M. S. beschrijving van Schiedam, bl. 86. Op den 2 van dezelfde maand staat de Hertog aan de steden Haarlem, Legden, Amsterdam, Alkmaar en andere steden van Noord-Holland toe, om een vaart uit den Rijn in de Maas te graven door Rotterdam of Schiedam, waar zij zulks oordeelden het geschiktst te zijn. Hand vesten van Haarlem, bl. 114. Den 30 daaraanvolgende zijn die van de visseherij der steden Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen, bij sen tentie van den Hove van Holland verwezen om met de gemagtigden der dorpen en hille van Noord-Holland en langs de zee gelcgcnen te rekenen, hunne lasten op te brengen en met den anderen tegelijk de onkosten te helpen dragen, der uitrusting van de convoijers, tot beveiliging van de haringvaart. Handvesten van Vlaardingen, bl. 239-211.

Schiedams Jaarboek | 1859 | | pagina 78