8 Den 10 van Slagtmaand wilde deze Hertog dat de onschul dige vrienden of magen met geen zoengeld voor do magen van eencn verslagcnc hclast zouden worden. M. S. be schrijving van Schiedam, bl. 80. 1403. Den 28 van Oogstmaand bevestigt Hertog Philips van Bourgondie als Graaf van Holland hij handvestehet accoord dat de halliuw van Schiedam, hij advys en goeddunken van don Stadhouder en Raden van Holland met het gcregt en de vroedschap {21 personen sterk), te Schiedam aangegaan haddenom jaarlijks op don 3 van Slagtmaand te kiezen twee Burgemoestorcn en twee Thesauriers, mitsgaders een andere vroedschap in des overledenen plaats. In dit hand vest werd uitdrukkelijk aangemerkt dat do stad Schiedam zeer aan inwoners en vermogen was afgenomen, waaruit is voortgevloeid dat men heeft gezegd: Sehiedammctjo droog- brood; omdat men aldaar, wegens onvermogen, geen vette soppen konde eten. M. S. beschrijving van Schiedam, bl. 80 verso. 1464. In dit jaar zijn alle voorgaande keuren van Schiedam, in een register of apart keur-bock gehragt. M. S. beschrij ving van Schiedam, bl. 86 verso. Er was door de zware stormwinden en hooge water vloedon zeer groote schade aan dijken naliij Schiedam tocgebragt of veroorzaakt. M. S. beschrijving van Schiedam, bl. 86 verso. Ook te dezen tijde staan de edelen en groote steden van Holland en West-Vriesland Hertog Philips van Bourgon- die een tienjarige bede toe van 55183 schilden (4 15 stui vers) hierin moest deze stad jaarlijks 450 en Malhenesse 8 schilden opbrengen. G. van LoonAloude Regerings wijs van Holland V. bl. 154 en 157,

Schiedams Jaarboek | 1859 | | pagina 80