10 zoowol overhoord, als hij Gravin Jacoda van Beheren, zijno nicht, in haar leven van het graafschap van Holland ontbloot had. M. S. beschrijving van Schiedam, bl. 87. 14,08. Don 21 van Hooimaand is in de vergadering van de Staten van Holland en West-Vrieslanddie gehouden werd in den Haag, Hertog Karel van Bourgondie als Graaf van Holland gehuldigd, en hadden de gedeputeerden van Schiedam in die vergadering de achtste, in de orde van do steden, sessie, en de stad contribueerde in de tienjarige grafelijke bede van 532800 Schilden (hot Schild gerekend togen 15 stuivers) jaarlijks 350. Wagenaar, beschrijving van Amsterdam, 2st., bl. 202 en 203. Vaderl. Historie, iel. bl. 102. Door deze huldiging werd veranderd de oude gewoonte om de Graven en Gravinnen van Holland en West-Vriesland te Dordrecht te huldigen. In de vergadering van 'slands Staten, te Brussel, ver kreeg Hertog Karel van Bourgondie het allereerst consent om 1800 lanciers in eeno gedurige bezoldiging te houden; men noemde die de bende van ordonnantie, voorwendende dat men daardoor zou beletten, dat de Nederlanden zoo ligt door een vreemde mngt zouden kunnen overrompeld worden; maar in de daad was hot een middel om van do ingezetenen des lands de vrijheid van binnen te onder drukken, door dos Graven magt te vcrgrootcn. M. S. beschrijving van Schiedam, hl. 87. 14-G9. Den 1 van Louwmaand vergunde Hertog Karel van Bourgondie aan die van Holland, dat ieder, in-zce-drijvcndc goederen zou mogen aanvaarden, hetwelk des Graven dienaars anders dedendie genaamd werden strandvonders. Commelin, beschrijving van Amsterdam, bl. 911.

Schiedams Jaarboek | 1859 | | pagina 82