11 Op den lü van Lentemaand doet Hertog Kakel uitspraak over zekere officiën en diensten van de steden Delft, Leyden, Haarlem, Amsterdam, Rotterdam, Schiedam en anderen, die bij misslag aan eikanderen geraakt waren, en aan andere steden behoorden, en beveelt dat die van Schiedam zullen blijven gebruiken de begeving van bet klerk- en boden-ambacht, scholen en kosterijen, zooals zij voorbeen gehad en gebruikt hebbendoor voorgaande Graven aan hen gegeven. Van Mieris, Handvesten van Leyden bl. 141 en 142. Den 28 van Oogstmaand heeft de Hertog gemaakt een plakkaat op de ontvangst en betaling van hofsteden, huren, capocnen, hoenders, grondcijns en andere renten, dat vervolgens ook te Schiedam afgekondigd werd, gelijk men volgens dispositie van alle plakkaten alom doen moest. M. S. beschrijving van Schiedam, bl. 87. 1470. In dit jaar was zeer veel te zeggen van eene kreupele vrouw van Schiedamdie voorgaf in de Nieuwe Kerk te Delft door bet beeld van de L. Vrouwe des noods Gods miraculeuslijk van bare kreupelheid genezen te zijnmaar die weet dat God alleen wonderwerken doetzal de mira kelen aan geen schepsel toeschrijven. M. S. beschrijving van Schiedam, bl. 87. Kerkel. Oudh. van Schiet., 3d., bl. 693. Alsnu is de haringvisscherij in de Noordzee, mot ijver aangevangen te Schiedam. M. S. beschrijving van Schiedam bl. 87. 1471. In Sprokkelmaand werd hot coggeschip te Schiedam uit gerust om met meer andore schepen, Emjaud IV, Koning van Engeland die hier te lande gevlugt waswederom in zijn rijk te brengen. Ibidem bl. 87.

Schiedams Jaarboek | 1859 | | pagina 83