14 Het coggeschip van Schiedam werd ten oorlog ter zee tegen de Fransche Vrijbuiters uitgerust, die de Noordzee onveilig maakten. Ook werd er een heirtogt van de schutters der steden geboden om bet buis te Schagen te belegeren. 1477. Dit jaar is vermaard geweest door bet uitgeven van liet eerste deel der H. Bladeren of het Oude Testament, hetwelk te Delft in do Hollandsche taal bij Jacob Jacobsz en Maurits Emaus geschied is. J. Dasilius, Nederl. Sulpitius, 11.310. 1478. Men bedreef in Junij vreugde te Schiedam over de ge boorte van Philips, Graaf van Charlois, eersten zoon van Hertogin Maria van Bol'iigondie, bij don Hertog Maximiliaan van Oostenrijk, naderhand Roomsch Koning. HL S. beschrijving van Schiedam, bl. 87 verso. 1479. In Lentemaand werden de edelen der groote en kleine steden van Holland, te Rotterdam op de staatsvergadering bijeengeroepen om de Hoekschen met- de Kabeljaauwschen te vereenigenmaar die van HaarlemLegden en Amsterdam wilden aan de lloekschen niets toegevenzoodat men vruch teloos moest scheiden. M. S. beschrijving van Schiedam, bl. 88. Mede begon de dure tijd, die daarna nog vele jaren aanhield, want do Gelderschen deden, met invallen op vele plaatsen groote schadevoornamelijk ten platten lande aan bet gezaaide koorngewas. JIJ. S. beschrijving van Schiedam, bl. 88. 14-80. In Sprokkelmaand drongen die van Haarlem, Legden en Amsterdam op do staatsvergadering in den Haag met veel ijver door, bet consent tot een achtjarige bede, en

Schiedams Jaarboek | 1859 | | pagina 86