21 zou hebben bereikthetgeen evenwel minder wasdan die van Schiedam reeds haddenZie op het jaar 1176. En op don 22 van dezelfde maand slaat Hertog Maximiliaan, bij een privilegiegegeven te Turnhoutverscheidene voor- regten en vrijheden toe aan de steden van Holland bij zijne huldiging te Geertruidenberg reeds vergund. 1495. Den 24 van Sprokkelmaand is tusschen Hertog Maximi liaan in zijne kwaliteit van Vader en Voogdvan zijn zoon, met Hendrik de VIIKoning van Engeland gemaakt een tractaat van Entre-coursbij welks XIII art. vrij visschen in de Noordzee werd vastgesteld; hetgeen echter andere Engelsche Koningen bij plakaten hebben willen verbieden en betwisten zoo als onder anderen de wispelturige Koning Jacobus de I, op den 6 van Bloeimaand 1609 gedaan heeft. M. S.Beschrijving van Schiedam, hl. 89. Den 14 van Wiedemaand bekwamen die van Schiedam van denzelfdcn Maximiliaan en zijn zoon, Hertog Philips van Oostenrijk, als Graaf van Holland, het regtsgebied zoo in het hooge als in het lagein het Frankenland. M. S.Beschrijving van Schiedamhl. 89. Den 14 van Wintermaand heeft Hertog Philips van Oostenrijk, als Graaf van Holland, bij handvest, het voorzegde groot privilegie van zijne moeder Maria van Bourgondie bevestigd (maar zijne opvolgers zijn van andere gedachten geweest) en bij dit privilegie staat hij nader aan de steden DelftLegdenGoudaAmsterdamBotterdam en Schiedam toe de vernieuwing van hunne wetten en hun privilegie, betreffende het gebruik van 40 Raden, met den aankleve van dientot dat hij den ouderdom van 25 jaren zal bereikt hebben en verder dat niemand ambten zal mogen bedienen dan zij die binnen den lande van Holland en Zeeland

Schiedams Jaarboek | 1859 | | pagina 93