28 bediende. Omtrent hem kunnen wij niet veel mededeelen. Hij was waarschijnlijk in 1565 reeds predikant te Antwerpen, en werd, met nog twee anderenvan Emden gezonden naar Londen om in de Nederduitsche gemeente aldaar te helpen beslissen het gerezen geschil over do noodzakelijkheid van het getuigen in het bedienen van den heiligen doop. Niet voor liet jaar 1588 zag hij zich een ambtgenoot toegevoegd, om hem in het vermeerderde werk te vcrligtonwaarvan hij echter weinig genot haddaar wij als zeker mogen stellen dat hij in 1591 zijn leven geëindigd heeft. Do ambtgenoot hem in 1588 toegevoegd was PETRUS TAURINUS. Omtrent dezen zwijgt de geschiedenis geheel terwijl er van anderen die zijnen geslachtsnaam droegen, be langrijke mededeelingen voor de kerkelijke geschiedenis te doen zijn. Eene gissing mogen wij hier doen doch het is niet meer dan eene gissingnamelijk, dat de geleerde Jacobus Taurinus die, te Schiedam in 1576 geboren, in 1600 predikant werd te 'tWoud, in 1601 te Delfs- haven in 1605 te Utrecht, zich door zijne Remonstrants gezindheid en geschriften bekend maakte en in 1618 te Antwerpen overleed, een zoon van onzen Petrus geweest is. Wij worden te meer tot die gissing gebragtomdat de zoon van Jacobus mede Petrus en alzoo naar zijnen wenscht dat doel te bereikendoor van tijd lot tijd in dit jaarboekje de levensbijzonderheden en verdiensten te schetsen van hen aan ivie de geestelijke belangen der verschillende gemeenten waren toevertrouwd. Daar tot eene goede uit voering van dit plan hulp van anderen noodig iszoo noodigl hij bij dezen iedereen uit, om hoe klein de bijzon derheid ook mogt wezendie men daarvoor geschikt oordeelt mede te deelendeze aan den uitgever van dit jaarboekje te doen toekomen.

Schiedams Jaarboek | 1860 | | pagina 100