Zons- en Maansverduisteringen en Standen der Planeten, in het Schrikkeljaar 1860. In dit jaar zullen vier verduisteringen plaats hebben, namelijk twee Zons- en twee Maansverduisteringenen van deze zal ééne Zons- en ééne Maansverduistering bij ons zigtbaar zijn. 1De eerste is eenebij ons onzigtbareringvormige Zonsverduisteringvoorvallende in den nacht tusschen den 22 en 23 Januarij. Deze verduistering zal hoofdzakelijk in do Stille Zuidzee zigtbaar zijn en zich wijders alleen over een klein gedeelte van Zuid-Amerika laten waarnemen. 2. De tweede is eene gedeeltelijke, bij ons zigtbare Maansverduistering voorvallende in den nacht tusschen den 6 en 7 Februarij. Het begin heeft plaats den 7 Februarij des morgens ten 1 ure, 21 min., middelbaren tijd te Amsterdam. Het midden als wanneer de maan 9 duim 48 min. over de noordzijde verduisterd zal zijn ten 2 ure48 min. Het einde ten 4 ure 15 min. Deze verduistering zal zigtbaar zijn in EuropaAfrika en Amerika. 3. De derde is eenebij onsals gedeeltelijke ver duistering zigtbare Zonsverduisteringdie zich elders totaal zal vertoonen voorvallende in den namiddag van den 18 Julij. Te Amsterdam zal het begin plaats hebben ten 2ure, 2 min., middelbaren tijd. Hot midden ten 3 ure 7 min. Het einde ten 4 ure12 min. De grootte der verduistering zal daar ter plaatse zijn9 duim2 min. Deze verduiste ring zal zigtbaar zijn in Europa, Noord-Amerikaeen groot' gedeelte van Afrika en het westelijk deel van Azië. Zij zal

Schiedams Jaarboek | 1860 | | pagina 17