17 het inkomen der landerijen) te betalen. Hl. S. beschrijving van Schiedamhl. 90 verso. 1528. In Sprokkelmaand deed do Stadhouder de Staten, op eerie dagvaart te Dordrecht beschrijven en aan welke hij een verzoek doet om vijf duizend gulden jaarlijksche losrenten tegen den penning zestien te verzegelen (1) welke renten liet land in drie jaren betalen moest, belovende de Keizer die dan in de drie volgende jaren te zullen aüossen. Maar de Staten waren niet te bewogen om hun zegel te hechten aan die verzegeling en zouden welligt er niet voor gestemd hebbenindien zeker onverwacht voorval hen niet in allerijl daartoe had doen besluiten. In Lentemaand overrompelden en plunderden de Gelder- schen 's Dagehetgeen zeer schielijk werd uitgevoerd om niet achterhaald te worden op de wijze als de stroopende Arabieren te werk gaan. M. S. beschrijving van Schiedam, bl. 90. GoulhoevenChronijle bl. 588. Overal in Holland werd van wege den Keizer geordon neerd, dat er 18000 voetknechten en 1500 ruiters zouden worden opgeschreven om de Gelderschen uit Overijssel en Utrecht te verdrijven en hen daardoor tevens het afloopcn van het platte land van Holland te beletten. M. S. be schrijving van Schiedam, bl. 90 verso. De Vriessche vrijbuiters namen ter zee vele Hollandsche koopvaardijschepen en daaronder twee van Schiedam. Ter vergadering van Holland werd overwogen of men (1) Dit is, zooveel geld opnemen dat de jaarlijksche renten daarvan vijf duizend gulden beloopen.

Schiedams Jaarboek | 1860 | | pagina 89