18 niet elke twintig sehildtalen met liet onderhouden van één man zoude belastenwaardoor men omtrent drie duizend man zoude kunnen vindenom des noodsden vijand tegenstand te bieden Amsterdam stemde hierin gereedelijk toedoch Delft en de andere steden oordeelden «dat zij te hoog in de sehildtalen stonden en luttel volks ontberen konden"ook schrikten zij voor de kosten van dit ontwerp; om welke eene en andere reden dit ontwerp niet uitgevoerd schijnt te zijn geworden; alleenlijk schijnt men, omstreeks dezen tijdzorg gedragen te hebben dat de landlieden zoowel als de poorters, in Holland, van wapenen zijn voorzien geworden. Aart van der GoesRegister bl. 69, 82. In dezen tijd is de Staten-Vergadering te Schiedam ge houden.Alkemade, beschrijving van den Uriel, d.bl.i&. Den 22 van Wijnmaand is te Schiedam de gesloten vrede tusschen den Keizer en den Hertog van Gelderland wel afgekondigdmaar toch konde men zich op dien vrede niet geruststellenwant de Gelderschen konden het «moeskappen" niet nalaten terwijl zij daar hoofdzakelijk van leefden en zij door de Franschen ook daartoe werden aangezet. Men ging voort met het leggen van kade-dijken om de verdere binnen polders, en het maken en stellen van meerdere watermolens. M. S. beschrijving van Schiedam, bl. 90 verso. 1529. Den 10 van Bloeimaand is te Schiedam van wege Keizer Kauel bij publicatie bevolendat alle hypotheken op alle immobile goederen, zouden moeten geschieden of gepasseerd worden voor Schepenen van de plaatsenwaar die goederen gelegen warendaar bevorens alle transporten van vaste goederen geschiedden voor Notaris en getuigen. M. S. beschrijving van Schiedam bl. 90 verso.

Schiedams Jaarboek | 1860 | | pagina 90