28 November 1847 door Z. D. H. Joannes Zwijsen, bisschop van Gerrai. p. i administrator apostoliek van liet voorma lige bisdom van 's Bosch en toenmaals vice-superior dor Hollandsclie zending, plegtig gekonsakreerd. Deze kerk bezit rijke kunstvoortbrengselen zooalsdrie altaar-schilderijen, benevens een kruisweg, geschilderd door den hoer IJzendijk weleer professor aan do toekon-akademie te Bergen. MonsGeschenk van wijlen den heer C. J. Noi.f.t. Een eikenhouten predikstoelvervaardigd door wijlen den lieer Cu. Geerts te Leuvengeschenk der gemoonto aan haren herder, bij gelegenheid van zijn vijfentwintigjarig priesterfeest. Een eikenhouten communiebank, uit bot atelier Cuipers- Stoltzenderg te Roermond. Geschenk van de familieW.NoLET. Twee zij-altaren, uit hetzelfde atelier, het een door de leden der Aartsbroederschap van hot IJ. en 0. Hart van Maria het andere door do hoeren J. H. Wenneker en D. Meijer der kerk gegeven. Twaalf beelden, de Apostelen voorstellende, vereerd door don heer A. Nolet. En meer andere kunstvoortbrengselen. Daar wij nu veilig mogen aannemen, dat in 1G1G de preekheeren een vast verblijf in de stad in het huis op de Korte Haven, A 115, hadden, dan moeten wij als eersten pastoor-zendeling aannemen den eerw. Casper Luipaard die den 13 Julij 1G3G is overleden en alzoo twintig jaren de,statie alhier beeft waargenomen. Zijn eerwaarde werd opgevolgd door Adrianus Mutsaerd overleden den 24 September 1G64. Na hem Petrus Muliers overleden 15 November 1G80, opgevolgd door Adrianus Melijn, over leden 1 Mei 1711. Vervolgens heeft als pastoor hier gestaan Joannes Miermans overleden 17 Maart 1731. Na zijn eerwaarde, Joannes Rodenrijs, overleden 7 Augustus 174G. Vervolgens Marcolinus Bauer, overleden1758 Na dien Cornelis de Wit, overleden 20 October 17G3, die

Schiedams Jaarboek | 1861 | | pagina 100