29 tot opvolger had Adrianiis van Wijtvliet overleden den 12 December 1774. Na dien is liior pastoor-zendeling ge weest Joannes Selting overleden 9 April 1778, die als kapellaan hij zich had Geeiurdus Kloosterman, overleden 24 Junij 1800. De eenv. Selting werd opgevolgd door Cornei.is van Lugtigiieid overleden 8 November 1804. Diens opvolger Thomas van Beekom als uitmuntend rode- naar bekend, heeft den 15 October 1817 de pastorij afge staan aan Jacobus Alrertus van Kampen die alhier als pastoor en provinciaal zijner orde der Nedcrduitsclie pro vincieden 7 November 1834 in den Hoer ontslapen is; Zijn hoogeerwaarde paarde aan eenvoud groote geleerdheid. In het pastoraat is zijn hoogeerwaarde opgevolgd door Mari- nus Antonius Verwaaijen die den 5 Januarij 1844, ten gevolge eerier beenbreukis overleden. Zijn eerwaarde werd algemeen als groot redenaar geacht. Het daarop vol gend jaar den 5 Feliruarijoverleed aan de typhus de kapellaan Ludovicus de Horion en den 9 Junij van het zelfde jaar 1845, aan do eigene ziekte, do hoogeerwaarde Raïmundus van Zeeland overste der Nedcrduitsclie pro vincie zijner orde en .sinds Januarij 1843 alliier pastoor. Sinds 26 Junij 1845 staat hier als pastoor de eerw. Vin- centius J. A. van Ewuk en als kapellanen Hvacinthus Tielens Antoninus Hoogland en Dominicus de Groot. Niet alleen hebben do paters preeklioeren den gcloovigen van Schiedam liet geestelijk brood gebroken maar hunne bedieningen strekten zich ook tot VlaardingenVijfsluizen, Overschie uit. Eenige merkwaardige aanteekeningen dien aangaande gehouden ncinen allen twijfel wegdeze zijn in liet Latijn gedaan en staan te lozen in liet register der overledenen van de Katholieken van Schiedam van de jaren 1080 en volgende; wij lalcn hier de Hollandsche vertaling volgen: Bemerk dat ik in hetzelfde jaar (1682) indevasle door de eerw. heeren van Wijck en de Walsch voor zijne

Schiedams Jaarboek | 1861 | | pagina 101