4-1 Maar 'k hoop dat 'k rac zal vergissen misschien Wordt dat alles vereischt bij de Wet op hot middelbaar onderwijs, die door ons nageslacht nu al ongeduldig te gemoet wordt gezien. Doch hoe het zij't zij ter eer van de Heeren in den Haag toch gezegd Er is op de wond ook een pleister gelegd Want als wij voor het onderwijs volstrekt niet meer deugen Dan kunnen we ons in een pensioentje verheugen. Di afwachting daarvan wil ik steeds zorgen ,!e geest te ontwikkelencn wil dus dcez' morgen Wat vertellen van die dieren Die ons land in zoo'n massa de heide versieren. Om kort te gaan de haas heeft vier voeten en twee ooren Dus kan je veilig aannemen dat ze tot de viervoetige dieren behooren. Anderen die het beter meenden te weten Hebben zo ook wel Quadrupèdes geheten. Men telt in 't Heelal twee soorten van hazen De gras- en de heihaasdoch de laatste zijn de bazen Als je er van elk soort één hebtzijn ze maklijk te onderscheiden De een leeft van gras en de andere van beide. Met den beunhaas en runderhaas't product van de koeijen Zullen we ons voor het moment niet bemoeijen Hunne namen spellen ze wel eenderzoo je ziet Maar familie is het niet. Zoo lang de verboden jagtlijd hlijft duren Telt de haas onder zijn vrolijkste uren Dan hoeft hij van den avond tot den morgen Geen andere zorgen Dan zijn kroost een goed heenkomen te bezorgen Eu denkt dan volstrekt aan geen jagers of honden Alsof ze slechts in verbeelding bestonden. Dan doet hij niet anders als loopen en zingen Of tot vermaak van de kleintjeshaasje over springen. De haas leeft zelden in harmonie met landman of boer Want steeds ligt 't haasje op de loer

Schiedams Jaarboek | 1861 | | pagina 114