8 en don 20 April 1G11 en den 12 Mei 1620, telkens vernieuwd en bekrachtigd. M. S. Beschrijv. van Schiedam, hi. 91. In Oogstmaand luidde men te Schiedam de klok, wegens liet overlijden van Maria van Portugal gemalin van Phi lips van Oostenrijk de zoon des Keizers. Den 11 van Wijnmaand trachtte Keizer Karel door liet afkondigen van een plakaatte weeg te hrengen dat hot koren dat zeer duur wasvoor een redelijken prijs zoude moeten verkocht worden, (aan de Staten de executie beve lende) doch dit mogt hem niet gelukken. 15-iG. In den aanvang van dit jaar werd in Hollandbij open baar plakaat, de doodslag in dronkenschap begaan strafbaar verklaard. Ook werden de vorige keuren op de kleeding, nu en sedert meer dan eensvernieuwden den lombardhouders de kerk, gedurende de dienst, verboden. Op deharingvisscherij kwam iels laterook eenc nieuwe ordonnantie uit. Hep art. der Placaten van Holland, hl. 53, 54, 63, 64, 67. Uithoofde der duurte van het koren, werd hot koopen en verkoopen van hot gewas dezer landen, anders dan hij de kleine maat en op de openbare markt van ieders eigen woonplaatstot aan Wijnmaand, in Hollandverboden. Men wilde mode don uitvoer van granendie onder betaling van hot verlofgeld vrijstondgeheel verbieden. Den 22 van Bloeimaand is, hij resolutie van do volle Vroedschap van Schiedam besloten, dat zij de vrijheid van het regt van Exue of Issue zoude toestaan aan alle andere steden van Hollanddie aan de burgers van hare stad gelijken vrijdom zouden willen vcrlecncn. ilS. Beschrijv. ran Schiedam hl. 92.

Schiedams Jaarboek | 1861 | | pagina 80